2016-09-13
  Nowe kasy fiskalne od 2018 roku. "e-Paragon ma na celu eliminację szarej strefy"
   
  Trzeba rozwiać mity o kasach fiskalnych. Te mają określony terminy działania: homologację albo pamięć fiskalną - mówi money.pl wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński. Proces wprowadzania nowych urządzeń rozpocznie się w 2018 roku. - Nie powiedzieliśmy jeszcze, kiedy te nowe kasy mają być kupione - zaznacza.
   
  Minister zaznaczył, że nowe kasy fiskalne będą wysyłać informacje o wszystkich transakcjach do skarbówki od 1 stycznia 2018 roku. Tadeusz Kościński przyznaje, że na razie toczą się konsultacje związane z e-paragonami. A resort rozmawia z różnymi stronami: handlem, bankami i organizacjami wspierającymi obrót bezgotówkowy. - Nie ma mowy o żadnych danych osobowych. Na nowych paragonach będzie informacja o sklepie, jego numer NIP, informacje o VAT - wyjaśnił pytany o kwestię ochrony danych osobowych. Dodał, że choć są uwagi zgłaszane do projektu, to nie ma nikogo kto by go całkowicie blokował.
   
  czytaj całość >


Tanie Kasy Fiskalne
Kasy Online Kasy FiskalneKasy Fiskalne Onlie | Drukarki FiskalnePosnetElzabNovitusDatecsInnovaTanie Kasy Fiskalne Kraków  |   Designed by Javi_indy / Freepik