2017-02-10

 

Kasy on-line w 2018 r.

   
  Zapowiadane w ubiegłym roku rewolucje odnośnie kas fiskalnych oraz rozdmuchiwane przez różne media plotki nie sprawdziły się. Opublikowane w grudniu ubiegłego roku Rozporządzenie dotyczące kas fiskalnych nie wprowadziło większych zmian zarówno odnośnie obowiązków i zwolnień z ich stosowania jak i odnośnie warunkach technicznych urządzeń.
   
  W dniu 27-01-2017 odbyły się ostatnie konsultacje społeczne w Ministerstwie Rozwoju w sprawie kas online. Wypracowany wspólnie projekt zostanie przekazany do Rządowego Centrum Legislacji celem analizy i naniesienia korekt legislacyjnych. Wszystko wskazuje na to, że do grudnia uda się rządowi opublikować właściwe akty prawne które pozwolą na rozpoczęcia wprowadzania urządzeń online do 1 stycznia 2018 r.
   
  Zgodnie z treścią ostatecznej wersji projektu od 1 stycznia przyszłego roku Przedsiębiorca będzie mógł wprowadzić do ewidencjonowania sprzedaży towarów i usług wyłącznie kasy fiskalne online. Urządzenia będą komunikowały się z repozytorium Ministerstwa Finansów zgodnie z harmonogramem który będzie przesyłany do urządzenia z repozytorium. Dodatkowo urządzenia fiskalne będą umożliwiały przesłanie e-paragonu na wskazany adres email Klienta.
   
  W obecnej chwili jest już zatem określony kształt kryteriów jakie będą spełniały kasy fiskalne online. Wiadomo też, że od 1 stycznia przyszłego roku wyłącznie takie kasy fiskalne będzie można wprowadzać do punktów handlowych Przedsiębiorców. Nie jest natomiast jeszcze znany harmonogram wymiany starego typu kas na kasy online.


Tanie Kasy Fiskalne
Kasy Online Kasy FiskalneKasy Fiskalne Onlie | Drukarki FiskalnePosnetElzabNovitusDatecsInnovaTanie Kasy Fiskalne Kraków  |   Designed by Javi_indy / Freepik