2017-08-30
  Kasy i paragony znikną ze sklepów? Ekspert z ministerstwa wyjaśnia
   
  Czeka nas cyfrowa rewolucja? Ministerstwo Finansów uspokaja, że będzie to ewolucja i odejście od tradycyjnych kas odbędzie się stopniowo. Ile firmy zapłacą za wymianę kas? Od kiedy w sklepie nie otrzymamy już papierowego paragonu i jak będzie wyglądała reklamacja? Na te wszystkie pytania w rozmowie z Superbiz.pl, odpowiada Wojciech Śliż, dyrektor Departamentu Podatku od Towarów i Usług w resorcie finansów.
   
  Łukasz Trybulski, Superbiz.pl: Co się zmieni od 1 stycznia przyszłego roku w kwestii kas? Wojciech Śliż, Dyrektor Departament Podatku od Towarów i Usług w Ministerstwie Finansów: Od 1 stycznia 2018 powinno pojawić się rozporządzenie techniczne dotyczące kas online. Ono jest niezbędne jeśli chodzi o rozpoczęcie ich produkcji. Dlatego najpierw muszą pojawić się te urządzenia, aby móc wprowadzić obowiązek wymiany kas przez przedsiębiorców. Będzie on wprowadzany nieco później, ponieważ na rozwiązanie prawne e-kas składa się kilka aktów prawnych.
   
  czytaj całość >


Tanie Kasy Fiskalne
Kasy Online Kasy FiskalneKasy Fiskalne Onlie | Drukarki FiskalnePosnetElzabNovitusDatecsInnovaTanie Kasy Fiskalne Kraków  |   Designed by Javi_indy / Freepik