2019-03-20
  Kasy fiskalne online - wymiana coraz bliżej
   
  Przedsiębiorcy będą stopniowo wymieniać kasy, by na bieżąco raportować skarbówce rejestrowane na nich transakcje. Otrzymają 700 zł refundacji.
W czwartek Rada Ministrów skierowała do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o VAT i prawo o miarach. Mają być kolejnym krokiem do uszczelnienia systemu podatkowego. Dotychczas działania te koncentrowały się na kontrolowaniu rozliczeń firm. Teraz pod lupę trafią transakcje sprzedaży na rzecz konsumentów.
   
  Wymiana kas fiskalnych ma być rozłożona w czasie. Branże, które zdaniem Ministerstwa Finansów są najbardziej narażone na nadużycia, pójdą na pierwszy ogień. Projekt zakłada, że już od początku 2019 r. kas online będą musiały używać stacje paliw i warsztaty samochodowe, w tym te zajmujące się wymianą opon. Od lipca 2019 r. nowy obowiązek obejmie usługi związane z wyżywieniem, w tym świadczone sezonowo, oraz usługi krótkotrwałego zakwaterowania. Z kolei od 1 stycznia 2020 r. nowe kasy muszą zainstalować: fryzjerzy, kosmetyczki, firmy budowlane, lekarze, prawnicy i kluby fitness.
   
  czytaj całość >


Tanie Kasy Fiskalne
Kasy Online Kasy FiskalneKasy Fiskalne Onlie | Drukarki FiskalnePosnetElzabNovitusDatecsInnovaTanie Kasy Fiskalne Kraków  |   Designed by Javi_indy / Freepik