2016-08-22
  Zmiany w przepisach o kasach fiskalnych już od 2018 roku
   
  Uszczelnienie systemu podatku VAT to jedno z założeń, jakie przyświecają planowanej rewolucji w korzystaniu z kas fiskalnych. Projekt aktu prawnego w sprawie kryteriów i wymagań technicznych, jakim podlegać mają kasy fiskalne, jest już gotowy. Ministerstwo Rozwoju chce, aby nowe przepisy funkcjonowały już od 2018 roku. Szykują się rewolucyjne zmiany, a dla sprzedawców konieczność wymiany kas fiskalnych na nowe, z dostępem do internetu.
   
  Po wprowadzeniu Jednolitego Pliku Kontrolnego to kolejna rządowa inicjatywa, mająca na celu walkę z wyłudzaniem podatku VAT i innymi oszustwami podatkowymi. Dla konsumentów wprowadzane zmiany nie będą mieć większego znaczenia - nadal będą oni otrzymywali do ręki papierowy paragon. Tyle, że jego cyfrowa wersja trafi do odpowiedniego rejestru skarbowego. Ewidencja kasy fiskalnej będzie powiązana z Jednolitym Plikiem Kontrolnym, urzędnicy aparatu skarbowego będą mieć zatem pełny wgląd w transakcje sprzedażowe podmiotów handlowych.
   
  czytaj całość >


Tanie Kasy Fiskalne
Kasy Online Kasy FiskalneKasy Fiskalne Onlie | Drukarki FiskalnePosnetElzabNovitusDatecsInnovaTanie Kasy Fiskalne Kraków  |   Designed by Javi_indy / Freepik