2016-08-23
  Rejestr paragonów z kas fiskalnych już od 2018 r.
   
  Kasy fiskalne będą automatycznie przekazywać dane do centralnego repozytorium, prowadzonego przez ministra finansów. Celem jest zaawansowana analiza danych fiskalnych. Jak już pisaliśmy w „Rzeczpospolitej" z 28 lipca („Powstanie rejestr paragonów") oraz 3 sierpnia („Rejestr paragonów: informacja z kasy fiskalnej dotrze przez internet do skarbówki"), rząd wdraża rozwiązania, które ograniczą szarą strefę w VAT. Informacje z kas fiskalnych mają być przekazywane automatycznie do specjalnego serwera ministerstwa, co umożliwi ich analizę i pozwoli wychwycić nieprawidłowości.
   
  Ministerstwo Rozwoju opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2018 r. Zgodnie z projektem kasa fiskalna ma mieć m.in. interfejs komunikacyjny, umożliwiający współpracę z repozytorium za pośrednictwem sieci internet oraz interfejs umożliwiający odczyt zawartości pamięci fiskalnej i pamięci chronionej.
   
  czytaj całość >


Tanie Kasy Fiskalne
Kasy Online Kasy FiskalneKasy Fiskalne Onlie | Drukarki FiskalnePosnetElzabNovitusDatecsInnovaTanie Kasy Fiskalne Kraków  |   Designed by Javi_indy / Freepik