2020-04-10
Sarnowski: w restauracjach i hotelach kasy fiskalne online dopiero od 2021 r.
Branża gastronomiczna, hotelarska i sprzedaży węgla nie będą musiały instalować kas fiskalnych online 1 lipca br., w związku z epidemią ten termin zostanie przesunięty na 1 stycznia 2021 r., mówi PAP wiceminister finansów Jan Sarnowski.
Zobacz więcej
2019-03-20
Posnet o nadchodzącej rewolucji w kasach online
Zmiany w przepisach oceniamy pozytywnie. Skorzysta na nich nie tylko fiskus, ale również wszyscy uczciwi podatnicy - z Piotrem Ślęzakiem, dyrektorem ds. projektów w Posnet Polska, rozmawiamy o uchwalonej 15 marca przez Sejm ustawie wprowadzającej nowy rodzaj kas rejestrujących (online).
Zobacz więcej
 
 
2019-03-15
Sejm zaakceptował kasy online
Sejm uchwalił w piątek ustawę, wprowadzającą nowy rodzaj kas rejestrujących (online). Nowe przepisy mają m.in. ograniczyć szarą strefę, bowiem takie kasy automatycznie będą przekazywać dane do szefa KAS. Oznacza to 1,6 mln kas do wymiany.
Zobacz więcej
 
 
2019-03-20
Kasy fiskalne online - wymiana coraz bliżej
Przedsiębiorcy będą stopniowo wymieniać kasy, by na bieżąco raportować skarbówce rejestrowane na nich transakcje. Otrzymają 700 zł refundacji.
W czwartek Rada Ministrów skierowała do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o VAT i prawo o miarach. Mają być kolejnym krokiem do uszczelnienia systemu podatkowego. Dotychczas działania te koncentrowały się na kontrolowaniu rozliczeń firm. Teraz pod lupę trafią transakcje sprzedaży na rzecz konsumentów.
Zobacz więcej
 
 
2019-03-15
Kasy fiskalne online. Nowa ustawa ma ograniczyć szarą strefę
Sejm uchwalił w piątek ustawę, wprowadzającą nowy rodzaj kas rejestrujących (kas online). Nowe przepisy mają m.in. ograniczyć szarą strefę, bowiem takie kasy automatycznie będą przekazywać dane do szefa KAS. Nowelę ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach poparło 376 posłów, przeciw było 6, wstrzymało się 24.
Zobacz więcej
 
 
2019-02-20
Firmy dostaną więcej czasu na wymianę kas fiskalnych na kasy online
Ewidencja online najpierw obejmie stacje benzynowe i warsztaty samochodowe, potem m.in. hotele.
Wprowadzenie kas fiskalnych online od 1 stycznia tego roku od początku wydawało się mało realne. Dziś już wiadomo: rewolucji na razie nie będzie, pierwsze kasy online pojawią się u podatników dopiero na początku 2020 r.
Zobacz więcej
 
 
2018-02-23
Szykuje się rewolucja. Klient płacący kartą będzie otrzymywać e-paragon
Wkrótce za zakupy w sklepie otrzymywać będziemy e-paragon, ale pod warunkiem, że płaciliśmy kartką. Testy ruszą latem. Resort przedsiębiorczości chce, by firmy obowiązkowo przyjmowały bezgotówkowe płatności. Dzięki kartom płatniczym e-rachunki trafią do skrzynek klientów - donosi "Puls Biznesu".
Zobacz więcej
 
2018-01-22
Wojciech Śliż, Ministerstwo Finansów: Kasy fiskalne online zwiększą wpływy z VAT o 1-2 proc.
Szacujemy, ze uszczelnienie systemu ewidencjonowania sprzedaży detalicznej zwiększy wpływy z podatku VAT o 1-2%, co w skali kraju jest kwotą naprawdę niebagatelną - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Wojciech Śliż, dyrektor Departamentu Podatków od Towarów i Usług w Ministerstwie Finansów.
 
Zobacz więcej
2017-09-05
Cybulski: W Ministerstwie Finansów powstanie baza danych o sprzedaży detalicznej
W przyszłym roku w Ministerstwie Finansów powstanie baza danych o sprzedaży detalicznej, uruchomiony zostanie też rejestr dłużników publicznoprawnych - powiedział PAP wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Paweł Cybulski.
Zobacz więcej
[1] [2] [3] [4]


Tanie Kasy Fiskalne
Kasy Online Kasy FiskalneKasy Fiskalne Onlie | Drukarki FiskalnePosnetElzabNovitusDatecsInnovaTanie Kasy Fiskalne Kraków  |   Designed by Javi_indy / Freepik