2018-02-23
Szykuje się rewolucja. Klient płacący kartą będzie otrzymywać e-paragon
Wkrótce za zakupy w sklepie otrzymywać będziemy e-paragon, ale pod warunkiem, że płaciliśmy kartką. Testy ruszą latem. Resort przedsiębiorczości chce, by firmy obowiązkowo przyjmowały bezgotówkowe płatności. Dzięki kartom płatniczym e-rachunki trafią do skrzynek klientów - donosi "Puls Biznesu".
 
Zobacz więcej
 
2018-01-22
Wojciech Śliż, Ministerstwo Finansów: Kasy fiskalne online zwiększą wpływy z VAT o 1-2 proc.
Szacujemy, ze uszczelnienie systemu ewidencjonowania sprzedaży detalicznej zwiększy wpływy z podatku VAT o 1-2%, co w skali kraju jest kwotą naprawdę niebagatelną - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Wojciech Śliż, dyrektor Departamentu Podatków od Towarów i Usług w Ministerstwie Finansów.
 
Zobacz więcej
2017-09-05
Cybulski: W Ministerstwie Finansów powstanie baza danych o sprzedaży detalicznej
W przyszłym roku w Ministerstwie Finansów powstanie baza danych o sprzedaży detalicznej, uruchomiony zostanie też rejestr dłużników publicznoprawnych - powiedział PAP wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Paweł Cybulski.
Zobacz więcej
2017-08-30
Kasy i paragony znikną ze sklepów? Ekspert z ministerstwa wyjaśnia
Czeka nas cyfrowa rewolucja? Ministerstwo Finansów uspokaja, że będzie to ewolucja i odejście od tradycyjnych kas odbędzie się stopniowo. Ile firmy zapłacą za wymianę kas? Od kiedy w sklepie nie otrzymamy już papierowego paragonu i jak będzie wyglądała reklamacja? Na te wszystkie pytania w rozmowie z Superbiz.pl...
Zobacz więcej
2017-07-31
Nie będzie potrzeby pilnej wymiany kas fiskalnych na e-kasy
Ministerstwo Rozwoju nie zamierza narzucać podatnikom zakupu 2 milionów kas fiskalnych, komunikujących się z centralnym repozytorium paragonów fiskalnych – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Potwierdza to najnowsza wersja projektu rozporządzenia, która przewiduje od 1 stycznia 2018 r. wprowadzenie kas fiskalnych online...
 
Zobacz więcej
 
2017-01-25
Kościński: firmy nie będą musiały przechowywać papierowych paragonów
Kasy fiskalne będą działały on-line; dzięki temu klienci będą mogli otrzymywać paragony przez internet, a firmy nie będą musiały przechowywać papierowych rolek z paragonami - poinformował PAP wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.
Zobacz więcej
 
2017-01-03
E-paragony od stycznia 2018 roku. Zarządzanie domowym budżetem będzie łatwiejsze
Ministerstwo Rozwoju oraz Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji zawarły porozumienie w sprawie e-paragonów. W szerszej skali pojawią się od stycznia roku 2018, ale już w połowie bieżącego roku takie rozwiązania techniczne będą dla chętnych dostępne.
Zobacz więcej
 
2016-12-29
MR: podpisano porozumienie ws. utworzenia platformy e-paragonów
Podpisano list intencyjny ws. uruchomienia platformy e-paragonów z kas fiskalnych, umożliwiającej ich dystrybucję bezpośrednio do konsumentów - poinformował w czwartek resort rozwoju. Według założeń e--paragony mają być wprowadzone od 2018 r.
Zobacz więcej
 
2016-12-26
MR: podpisano porozumienie ws. utworzenia platformy e-paragonów
Rząd przygotowuje się do wprowadzenia elektronicznych paragonów. Właśnie podpisano list intencyjny ws. uruchomienia platformy e-paragonów z kas fiskalnych, umożliwiającej ich dystrybucję bezpośrednio do konsumentów. Według założeń e-paragony mają być wprowadzone od 2018 r.
Zobacz więcej
[1] [2] [3]


Tanie Kasy Fiskalne
Kasy Online Kasy FiskalneKasy Fiskalne Onlie | Drukarki FiskalnePosnetElzabNovitusDatecsInnovaTanie Kasy Fiskalne Kraków  |   Designed by Javi_indy / Freepik