2017-08-30
Kasy i paragony znikną ze sklepów? Ekspert z ministerstwa wyjaśnia
Czeka nas cyfrowa rewolucja? Ministerstwo Finansów uspokaja, że będzie to ewolucja i odejście od tradycyjnych kas odbędzie się stopniowo. Ile firmy zapłacą za wymianę kas? Od kiedy w sklepie nie otrzymamy już papierowego paragonu i jak będzie wyglądała reklamacja? Na te wszystkie pytania w rozmowie z Superbiz.pl...
Zobacz więcej
2017-07-31
Nie będzie potrzeby pilnej wymiany kas fiskalnych na e-kasy
Ministerstwo Rozwoju nie zamierza narzucać podatnikom zakupu 2 milionów kas fiskalnych, komunikujących się z centralnym repozytorium paragonów fiskalnych – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Potwierdza to najnowsza wersja projektu rozporządzenia, która przewiduje od 1 stycznia 2018 r. wprowadzenie kas fiskalnych online...
 
Zobacz więcej
 
2017-01-25
Kościński: firmy nie będą musiały przechowywać papierowych paragonów
Kasy fiskalne będą działały on-line; dzięki temu klienci będą mogli otrzymywać paragony przez internet, a firmy nie będą musiały przechowywać papierowych rolek z paragonami - poinformował PAP wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.
Zobacz więcej
 
2017-01-03
E-paragony od stycznia 2018 roku. Zarządzanie domowym budżetem będzie łatwiejsze
Ministerstwo Rozwoju oraz Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji zawarły porozumienie w sprawie e-paragonów. W szerszej skali pojawią się od stycznia roku 2018, ale już w połowie bieżącego roku takie rozwiązania techniczne będą dla chętnych dostępne.
Zobacz więcej
 
2016-12-29
MR: podpisano porozumienie ws. utworzenia platformy e-paragonów
Podpisano list intencyjny ws. uruchomienia platformy e-paragonów z kas fiskalnych, umożliwiającej ich dystrybucję bezpośrednio do konsumentów - poinformował w czwartek resort rozwoju. Według założeń e--paragony mają być wprowadzone od 2018 r.
Zobacz więcej
 
2016-12-26
MR: podpisano porozumienie ws. utworzenia platformy e-paragonów
Rząd przygotowuje się do wprowadzenia elektronicznych paragonów. Właśnie podpisano list intencyjny ws. uruchomienia platformy e-paragonów z kas fiskalnych, umożliwiającej ich dystrybucję bezpośrednio do konsumentów. Według założeń e-paragony mają być wprowadzone od 2018 r.
Zobacz więcej
2016-11-18
E-paragony od 2018 roku. Do czego doprowadzi cyfrowa rewolucja?
Rząd wyznaczył bardzo dobry kierunek - komentuje prace nad wdrożeniem systemu paragonów elektronicznych Robert Łaniewski z Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Gość programu #dziejesięnażywo poinformował, że proces wdrożenia nowego systemu potrwa 18 miesięcy, a Polacy skorzystają z e-paragonów od stycznia 2018 roku.
Zobacz więcej
 
2016-10-17
Wkrótce obowiązkowa wymiana kas fiskalnych?
Interpelacja nr 6193 w sprawie wprowadzenia kas rejestrujących. Szanowny Panie Ministrze, Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące przewiduje obowiązek wyposażenia każdej kasy fiskalnej w interfejs komunikacyjny, umożliwiający za pośrednictwem Internetu współpracę z repozytorium i repozytorium testowym.
Zobacz więcej
 
2016-10-14
Centralny Rejestr Faktur – czemu tak naprawdę ma służyć?
Minister Finansów podpisał w czerwcu akt założycielski spółki celowej Aplikacje Krytyczne sp. z o.o., której zadaniem ma być „budowa systemów teleinformatycznych oraz rozbudowa lub unowocześnienie istniejących systemów teleinformatycznych”, które następnie mają być przez spółkę przekazane nieodpłatnie Skarbowi Państwa. Powyższe profesjonalne i zdecydowanie wymijające nazewnictwo zawarto w ustawie z 29 kwietnia 2016 r. o szczególnych
Zobacz więcej
[1] [2] [3] [4]


Tanie Kasy Fiskalne
Kasy Online Kasy FiskalneKasy Fiskalne Onlie | Drukarki FiskalnePosnetElzabNovitusDatecsInnovaTanie Kasy Fiskalne Kraków  |   Designed by Javi_indy / Freepik