2016-11-18
E-paragony od 2018 roku. Do czego doprowadzi cyfrowa rewolucja?
Rząd wyznaczył bardzo dobry kierunek - komentuje prace nad wdrożeniem systemu paragonów elektronicznych Robert Łaniewski z Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Gość programu #dziejesięnażywo poinformował, że proces wdrożenia nowego systemu potrwa 18 miesięcy, a Polacy skorzystają z e-paragonów od stycznia 2018 roku.
Zobacz więcej
 
2016-10-17
Wkrótce obowiązkowa wymiana kas fiskalnych?
Interpelacja nr 6193 w sprawie wprowadzenia kas rejestrujących. Szanowny Panie Ministrze, Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące przewiduje obowiązek wyposażenia każdej kasy fiskalnej w interfejs komunikacyjny, umożliwiający za pośrednictwem Internetu współpracę z repozytorium i repozytorium testowym.
Zobacz więcej
 
2016-10-14
Centralny Rejestr Faktur – czemu tak naprawdę ma służyć?
Minister Finansów podpisał w czerwcu akt założycielski spółki celowej Aplikacje Krytyczne sp. z o.o., której zadaniem ma być „budowa systemów teleinformatycznych oraz rozbudowa lub unowocześnienie istniejących systemów teleinformatycznych”, które następnie mają być przez spółkę przekazane nieodpłatnie Skarbowi Państwa. Powyższe profesjonalne i zdecydowanie wymijające nazewnictwo zawarto w ustawie z 29 kwietnia 2016 r. o szczególnych
Zobacz więcej
 
2016-09-13
Nowe kasy fiskalne od 2018 roku. "e-Paragon ma na celu eliminację szarej strefy"
Trzeba rozwiać mity o kasach fiskalnych. Te mają określony terminy działania: homologację albo pamięć fiskalną - mówi money.pl wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński. Proces wprowadzania nowych urządzeń rozpocznie się w 2018 roku. - Nie powiedzieliśmy jeszcze, kiedy te nowe kasy mają być kupione - zaznacza.
Zobacz więcej
 
2016-09-05
Dane pozyskane ze sklepowych kas fiskalnych wrócą do przedsiębiorców
Na temat elektronicznych paragonów, big data, a także możliwości rozwoju w Polsce innowacyjnych projektów na bazie technologiom dedykowanym płatnościom bezgotówkowym – mówi w wywiadzie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Tadeusz Kościński, wiceminister rozwoju.
Zobacz więcej
 
2016-08-23
Rejestr paragonów z kas fiskalnych już od 2018 r.
Kasy fiskalne będą automatycznie przekazywać dane do centralnego repozytorium, prowadzonego przez ministra finansów. Celem jest zaawansowana analiza danych fiskalnych. Jak już pisaliśmy w „Rzeczpospolitej" z 28 lipca („Powstanie rejestr paragonów") oraz 3 sierpnia („Rejestr paragonów: informacja z kasy fiskalnej dotrze przez internet do skarbówki"), rząd wdraża rozwiązania...
Zobacz więcej
 
2016-08-25
Kasy fiskalne 2018: Nowe standardy techniczne dla kas
Mające wejść w życie z początkiem 2018 r. nowe rozporządzenie ws. kas rejestrujących wprowadzi nowe standardy techniczne, w tym m.in. standard udostępniania klientom paragonów elektronicznych – wynika z projektu opublikowanego przez Ministerstwo Rozwoju.
Zobacz więcej
 
2016-08-22
Rząd zapowiada rewolucję. Kasa wyśle paragon prosto do fiskusa
Koniec z ukrywaniem faktycznej sprzedaży. O każdej transakcji urzędnicy dowiedzą się online. Oznacza to, że większość stosowanych obecnie urządzeń może pójść na złom. Zmiana, którą szykuje Ministerstwo Rozwoju, ma ułatwić kontrole i uszczelnić lukę w VAT. Weszłaby w życie od 2018 r.
Zobacz więcej
[1] [2] [3]


Tanie Kasy Fiskalne
Kasy Online Kasy FiskalneKasy Fiskalne Onlie | Drukarki FiskalnePosnetElzabNovitusDatecsInnovaTanie Kasy Fiskalne Kraków  |   Designed by Javi_indy / Freepik