2016-08-22
Zmiany w przepisach o kasach fiskalnych już od 2018 roku
Uszczelnienie systemu podatku VAT to jedno z założeń, jakie przyświecają planowanej rewolucji w korzystaniu z kas fiskalnych. Projekt aktu prawnego w sprawie kryteriów i wymagań technicznych, jakim podlegać mają kasy fiskalne, jest już gotowy. Ministerstwo Rozwoju chce, aby nowe przepisy funkcjonowały już od 2018 roku. Szykują się rewolucyjne zmiany, a dla sprzedawców konieczność wymiany kas fiskalnych na nowe, z dostępem do internetu.
Zobacz więcej
 
2016-08-22
Kasy fiskalne 2018: Nowe przepisy ws. kryteriów i warunków technicznych
Ministerstwo Rozwoju opublikowało projekt nowego rozporządzenia ws. kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące. Rozporządzenie dostosuje regulacje do możliwości emisji dokumentów fiskalnych i niefiskalnych w formie elektronicznej i papierowej. Paragony elektroniczne mają funkcjonować analogicznie do faktur elektronicznych. Nowe przepisy wejdą w życie z początkiem 2018 r.
Zobacz więcej
 
2016-08-08
Kasy fiskalne online mogą wejść w przyszłym roku
Fiskus zamierza wprowadzić działające online kasy fiskalne w 2017 r. Przedsiębiorcy będą musieli wymienić swoje urządzenia na nowe, a Skarb Państwa zyska dodatkowo do 2,8 mld zł.
Zobacz więcej
 
2016-08-16
Kasy fiskalne online zwiększą wpływy z podatku VAT nawet o 2,8 mld zł
Każdego roku budżet państwa polskiego traci ok. 12-14% PKB w wyniku funkcjonowania tzw. szarej strefy. Sposobem na uszczelnienie systemu i zwiększenie transparentności gospodarki, bez wprowadzania nowych lub zwiększania istniejących obciążeń podatkowych, może być wdrożenie systemu kas fiskalnych online.
Zobacz więcej
 
2016-08-03
Kasy fiskalne online już od przyszłego roku?
Wprowadzenie kas fiskalnych online jest możliwe już w przyszłym roku. O takim terminie mówi wiceminister finansów Wiesław Jasiński. Z raportu firmy doradczej KPMG wynika, że dzięki bezpośredniemu przesyłowi danych z kas do fiskusa uda się zwiększyć roczne wpływy z podatku VAT o 2,8 miliarda złotych.
Zobacz więcej
[1] [2] [3]


Tanie Kasy Fiskalne
Kasy Online Kasy FiskalneKasy Fiskalne Onlie | Drukarki FiskalnePosnetElzabNovitusDatecsInnovaTanie Kasy Fiskalne Kraków  |   Designed by Javi_indy / Freepik