2016-09-13
Nowe kasy fiskalne od 2018 roku. "e-Paragon ma na celu eliminację szarej strefy"
Trzeba rozwiać mity o kasach fiskalnych. Te mają określony terminy działania: homologację albo pamięć fiskalną - mówi money.pl wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński. Proces wprowadzania nowych urządzeń rozpocznie się w 2018 roku. - Nie powiedzieliśmy jeszcze, kiedy te nowe kasy mają być kupione - zaznacza.
Zobacz więcej
 
2016-09-05
Dane pozyskane ze sklepowych kas fiskalnych wrócą do przedsiębiorców
Na temat elektronicznych paragonów, big data, a także możliwości rozwoju w Polsce innowacyjnych projektów na bazie technologiom dedykowanym płatnościom bezgotówkowym – mówi w wywiadzie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Tadeusz Kościński, wiceminister rozwoju.
Zobacz więcej
 
2016-08-23
Rejestr paragonów z kas fiskalnych już od 2018 r.
Kasy fiskalne będą automatycznie przekazywać dane do centralnego repozytorium, prowadzonego przez ministra finansów. Celem jest zaawansowana analiza danych fiskalnych. Jak już pisaliśmy w „Rzeczpospolitej" z 28 lipca („Powstanie rejestr paragonów") oraz 3 sierpnia („Rejestr paragonów: informacja z kasy fiskalnej dotrze przez internet do skarbówki"), rząd wdraża rozwiązania...
Zobacz więcej
 
2016-08-25
Kasy fiskalne 2018: Nowe standardy techniczne dla kas
Mające wejść w życie z początkiem 2018 r. nowe rozporządzenie ws. kas rejestrujących wprowadzi nowe standardy techniczne, w tym m.in. standard udostępniania klientom paragonów elektronicznych – wynika z projektu opublikowanego przez Ministerstwo Rozwoju.
Zobacz więcej
 
2016-08-22
Rząd zapowiada rewolucję. Kasa wyśle paragon prosto do fiskusa
Koniec z ukrywaniem faktycznej sprzedaży. O każdej transakcji urzędnicy dowiedzą się online. Oznacza to, że większość stosowanych obecnie urządzeń może pójść na złom. Zmiana, którą szykuje Ministerstwo Rozwoju, ma ułatwić kontrole i uszczelnić lukę w VAT. Weszłaby w życie od 2018 r.
Zobacz więcej
 
2016-08-22
Zmiany w przepisach o kasach fiskalnych już od 2018 roku
Uszczelnienie systemu podatku VAT to jedno z założeń, jakie przyświecają planowanej rewolucji w korzystaniu z kas fiskalnych. Projekt aktu prawnego w sprawie kryteriów i wymagań technicznych, jakim podlegać mają kasy fiskalne, jest już gotowy. Ministerstwo Rozwoju chce, aby nowe przepisy funkcjonowały już od 2018 roku. Szykują się rewolucyjne zmiany, a dla sprzedawców konieczność wymiany kas fiskalnych na nowe, z dostępem do internetu.
Zobacz więcej
 
2016-08-22
Kasy fiskalne 2018: Nowe przepisy ws. kryteriów i warunków technicznych
Ministerstwo Rozwoju opublikowało projekt nowego rozporządzenia ws. kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące. Rozporządzenie dostosuje regulacje do możliwości emisji dokumentów fiskalnych i niefiskalnych w formie elektronicznej i papierowej. Paragony elektroniczne mają funkcjonować analogicznie do faktur elektronicznych. Nowe przepisy wejdą w życie z początkiem 2018 r.
Zobacz więcej
 
2016-08-08
Kasy fiskalne online mogą wejść w przyszłym roku
Fiskus zamierza wprowadzić działające online kasy fiskalne w 2017 r. Przedsiębiorcy będą musieli wymienić swoje urządzenia na nowe, a Skarb Państwa zyska dodatkowo do 2,8 mld zł.
Zobacz więcej
[1] [2] [3] [4]


Tanie Kasy Fiskalne
Kasy Online Kasy FiskalneKasy Fiskalne Onlie | Drukarki FiskalnePosnetElzabNovitusDatecsInnovaTanie Kasy Fiskalne Kraków  |   Designed by Javi_indy / Freepik